Posuvné brány

Kolejnicová posuvná brána

Detail produktu

Pojezdová posuvná brána se pohybuje po kolejnici, která se může zabetonovat nebo přišroubovat. Výhodou této brány je, že nemá tak vysoký nárok na délku prostoru vedle vjezdového otvoru. Celková délka brány je větší o cca 50cm než je šířka vjezdu. Nevýhodou této brány je, že musí být vybetonovaný práh pod celou osou posuvu brány (2x šíře vjezdu) a vyšší nárok na údržbu pojezdové kolejnice – hlavně v zimě při namrzajícím sněhu.


Bránu lze dodat jak manuální, tak s el. pohonem – není problém nastavit na jeden ovladač bránu i garážová vrata. Více informací o pohonech nalezenete v našem eshopu.

Brány dodáváme buď jako rámy připravené pro výplň dřevem (vertikální nebo horizontální), které si osadí zákazník, nebo dodáváme brány s výplní kovanou. Povrchovou úpravou může být nátěr barvou, žárové zinkování nebo práškové lakování.

Samonosná posuvná brána

Detail produktu

Základní výhodou samonosné posuvné brány je nenáročnost na údržbu v zimě. Tato brána je nesena pojezdovými koly, takže nedochází ke styku brány se zemí, čímž odpadají jakékoli problémy s čistotou průjezdu (prach, listí, namrzlý a uježděný sníh). Další výhodou je montáž, která se provádí na betonový základ, který je pouze na jedné straně vjezdového otvoru. Celková délka brány je větší o cca 1/3 celkové šíře průjezdu.

Bránu lze dodat ruční nebo s el. pohonem – není problém nastavit na jeden ovladač bránu i garážová vrata. Více informací o pohonech nalezenete v našem eshopu.

Brány dodáváme buď jako rámy připravené pro výplň dřevem (vertikální nebo horizontální), které si osadí zákazník, nebo dodáváme brány s kovanou výplní. Povrchovou úpravou může být nátěr barvou, žárové zinkování nebo práškové lakování.